Sieci LAN/WAN/WLAN

W zależności od rozmiarów fizycznych i obejmowanego obszaru geograficznego oraz przepustowości i wykorzystywanego medium transmisyjnego sieci LAN/WAN/WLAN tworzą tzw. sieć dostępową.

Podstawowe sieci dostępowe budowane są najczęściej z użyciem kabli miedzianych i światłowodowych, jednak z uwagi na coraz większą potrzebę mobilności rozwiązań dostępu do usług telekomunikacyjnych istnieje potrzeba wykorzystania lokalnych sieci bezprzewodowych WLAN.

Sieci WLAN (sieci bezprzewodowe) wykorzystują  fale radiowe z zakresu mikrofal. Sieci te wyróżnia przede wszystkim duża mobilność jak również łatwość instalacji oraz łatwość w rozbudowie i modyfikacji. Ich kluczową wadą jest stosunkowo niska jakość przesyłu związana z małą odpornością na zakłócenia zewnętrznymi polami elektromagnetycznymi w tym pochodzącymi od innych sieci WLAN.

Specjaliści ENERGO-TEL wykonują usługi z zakresu:

  • projektowania i budowy sieci LAN/WAN/WLAN, obejmujące doradztwo w zakresie wyboru topologii, niezbędnej przepustowości, konfiguracji i rozmieszczenia niezbędnego sprzętu do obsługi sieci logicznych
  • dostawy, montażu i eksploatacji urządzeń aktywnych i pasywnych sieci LAN/WAN/WLAN kluczowych producentów,
  • budowy okablowania strukturalnego wraz z wydzielonym zasilaniem i punktów dystrybucyjnych,
  • administrowania siecią
  • inwentaryzacji i certyfikacji okablowania strukturalnego.  


 

 

serwis urządzeń telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, serwis infrastuktury techniczne