Napisali o Nas

EmiTel Sp. z o.o. kontynuuje współpracę z ENERGO-TEL S.A. w zakresie utrzymania sieci światłowodowej.


ENERGO-TEL S.A., spółka specjalizująca się w zakresie utrzymania i serwisu sieci oraz węzłów telekomunikacyjnych, po raz kolejny potwierdziła swoją wiarygodność i rzetelność, stając się stałym partnerem w biznesie Spółki EmiTel.

więcej na: http://www.telix.pl/artykul/emitel-kontynuuje-wspolprace-z-energo-tel-w-zakresie-utrzymania-sieci-swiatlowodowej-3,59043.html 

17/01/2014

________________________________

Budowa infrastruktury „szybkich sieci” to nie wszystko

W najbliższych latach na terenie Polski powstanie wiele tysięcy nowych kilometrów sieci światłowodowych, wybudowanych w ramach prowadzonych programów – Regionalne Programy Operacyjne lub Projekty Szerokopasmowe np. Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. Zgodnie z przyjętymi założeniami, dzięki wykorzystaniu środków finansowych z Unii Europejskiej jak również przy udziale budżetów zaangażowanych gmin, do 2020 roku 100% polskich miast ma posiadać dostęp do szybkiego Internetu. Na pozór sprawa wydaję się prosta, ale czy wybudowanie infrastruktury telekomunikacyjnej wystarczy by zapewnić użytkownikom wysokiej jakości połączenie internetowe? Chyba niezupełnie.

więcej na: www.portalsamorzadowy.pl

11/03/2013

_____________________________

Pomiary sieci światłowodowych – istotny element budowy „szybkich” sieci.

Zgodnie z założeniami Urzędu Komunikacji Elektronicznej do 2015 roku 30 % polskich gospodarstw posiadać będzie dostęp do szybkiego internetu, a do roku 2020 – 100%. Tylko na terenie Polski Wschodniej zaplanowano w najbliższych latach budowę około 10 tysięcy km światłowodów. Wraz z rozbudową sieci rośnie także zapotrzebowanie na coraz szybszą transmisję danych, związane ze spadkiem ruchu telefonicznego na rzecz przesyłu danych.  Istotą utrzymania odpowiednich parametrów transmisji jest przede wszystkim prawidłowe utrzymacie parametrów całej sieci światłowodowej. Ważnym elementem budowy zarówno nowych sieci światłowodowych jak i modernizacji już istniejących, jest przeprowadzanie pomiarów telekomunikacyjnych, dających precyzyjne informacje o jakości - parametrach danej sieci.

więcej na : http://www.wnp.pl/drukuj/8135_2.html

13/02/2013

______________________________

Prezes Energo-Tel: Rok 2013 będzie okresem kontynuacji obecnych tendencji

– Miniony rok był dla całej branży telekomunikacyjnej bogaty w istotne dla wszystkich zmiany. Niewątpliwe jednym z kluczowych wydarzeń było powołanie pani Magdaleny Gaj na stanowisko Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej – uważa prezes Stanisław Szuder, prezes Energo-Tel SA. Ekspert uważa, że rok 2013 będzie mijał pod znakiem kontynuacji rozpoczętych, ale niesfinalizowanych procesów.

źródło: http://www.rynekinfrastruktury.pl/artykul/88/1/prezes-energo-tel-rok-2013-bedzie-okresem-kontynuacji-obecnych-tendencji.html

23-01-2013

_______________________________________________________

Energo-Tel Rozpoczął współpracę z EmiTel

źródło: www.szerokopasmowi.pl

10-01-2013

________________________________________________________

Energo-Tel zadba o sieci EmiTelu

Na początku stycznia firma Energo-Tel podpisała umowę o współpracy z firmą EmiTel na utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej.

źródło: http://www.rynekinfrastruktury.pl/artykul/90/1/energo-tel-zadba-o-sieci-emitelu.html

09-01-2013

_________________________________________________________

ENERGO-TEL podkreśla powiązanie firmy z branżą telekomunikacyjną i energetyczną

W ostatnich miesiącach firma prowadzi intensywną kampanię wizerunkową i prezentuje nowy slogan - "Łączymy z energią". Ma on podkreślić powiązanie firmy z branżą telekomunikacyjną i energetyczną.

 źródło: Computerworld 03-01-2013

więcej na:

http://www.computerworld.pl/news/387619/ENERGOTEL.podkresla.powiazanie.firmy.z.branza.telekomunikacyjna.
i.energetyczna.html

_________________________________________________________

Nowy Wizerunek ENERGO-TEL S.A.

W następstwie prowadzonych w ostatnich miesiącach intensywnych prac nad prezentacją firmy ENERGO-TEL S.A. na rynku telekomunikacyjnym, firma stworzyła swój nowy wizerunek, który jeszcze bardziej niż dotychczas, ma wyróżnić specjalizację i charakter działalności.

źródło: www.operatorzy.pl 21-12-2012

 

__________________________________________________________

Stanisław Szuder zastąpił na stanowisku prezesa ENERGO-TEL Edytę Glinkę. Do końca maja Szuder był wiceprezesem spółki.

Szuder w latach 1990-93 był wiceministrem łączności i współautorem prawa telekomunikacyjnego.
W roku 1993 został prezesem Lucent Technologies Poland, a od roku 2001 jako wiceprezes regionu EMEA odpowiadał w koncernie także za rynki Rosji, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Słowenii i Rumunii. Po odejściu z Lucent Technologies w roku 2007 związał się z operatorem telekomunikacyjnym, firmą Exatel, w której był dyrektorem biura strategii i regulacji.

Energo-Tel zajmuje się serwisowaniem drugiej pod względem wielkości ogólnopolskiej, światłowodowej sieci szkieletowej o długości 20 tys. km. Spółka świadczy usługi z zakresu budowy, modernizacji, eksploatacji i bieżącego utrzymania, także serwisu awaryjnego, infrastruktury telekomunikacyjnej. Wykonuje pomiary telekomunikacyjne, zajmuje się utrzymaniem systemów i sieci komutacyjnych. Działa również w obszarach usług integracji i utrzymania systemów IT oraz realizacji instalacji w inteligentnych budynkach.

źródło: Computerworld 15-06-2012

Więcej na:

http://www.computerworld.pl/news/383432/Szuder.prezesem.EnergoTel.html


 

  

Budowa sieci telekomunikacyjnych, sieci  światłowodowe, infrastruktura sieciowa, pomiary telekomunikacyjne, serwis sieci telekom